Vážení strávníci a rodiče,
během nemoci pí. hospodářky školní jídelny se vaří 14.-16.10.2019 pouze jedno jídlo. Ve čtvrtek a pátek 17.-18.10.2019 oběd č. 1 a oběd č. 2 na jídelníčku platí.
V případě odhlášení oběda napište emailem zprávu, bude ohlášeno dodatečně.
V případě přihlášení kontaktujte telefonicky školní jídelnu.
Veškeré dotazy směřujte na email. Předem děkujeme za pochopení.
Kolektiv školní jídelny.

——————————————————————

Oběd číslo 2 je možné objednat nejpozději 3 dny dopředu do 14:00 hod.

————————————————————–

Řád školní jídelny

Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., O školním stravování, ve znění poslední úpravy vyhláškou č. 210/2017 Sb., s účinností od 1. 9. 2017.

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy. Vaříme denně čerstvé jídlo. Používáme převážně čerstvou zeleninu. Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty. Nevaříme z polotovarů. Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin. Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salátů, ovoce a zeleniny. Používáme méně cukru a méně soli. Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Pitný režim je zajišťován denně šesti druhy nápojů. Dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo bylinný čaj, mléko, ochucené mléko a čistá voda s čerstvým citronem nebo mátou ze školní zahrady.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT. Spokojenost strávníků je náš cíl.