Školní jídelna

ŽÁDÁM RODIČE STRÁVNÍKŮ, KTEŘÍ UKONČÍ ŠKOLNÍ DOCHÁZKU NA ZŠ, ABY PÍSEMNĚ ODHLÁSILI STRAVOVÁNÍ NA E-MAIL JIDELNA@ZSSKOLNI.CZ.

Předem děkuji za spolupráci. Hospodářka ŠJ

—————————————————————————————

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vás informovala, že v důsledku zvýšení cen potravin a každodenního výběru ze dvou jídel dojde od 1. 9. 2018 ke změnám cen jídel. Ceny obědů: žáci 7- 10 let: 30,- Kč (600 Kč/měsíc), žáci 11-15 let: 32,- Kč (640 Kč/měsíc), žáci 15 let a výše: 34,- Kč (680 Kč/měsíc). Cizí strávníci: 70,- Kč (1400 Kč/měsíc).

Děkuji za spolupráci.

Monika Rudolfová – hospodářka ŠJ.

—————————————————————-

Řád školní jídelny

Jak se u nás vaří:

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy.

Vaříme denně čerstvé jídlo.

Používáme převážně čerstvou zeleninu.

Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty.

Nevaříme z polotovarů.

Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin.

Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salatů, ovoce a zeleniny.

Používáme méně cukru a méně soli.

Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT.

Polévky (fotografický přehled)

Hlavní jídla (fotografický přehled)