Školní jídelna

VÁŽENÍ RODIČE, ŽÁDÁM VÁS O KONTROLU PLATBY ZA STRAVNÉ 3/18 A 04/18!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POKUD NEBUDOU MÍT DĚTI UHRAZENÉ STRAVNÉ, NEMOHOU DOSTAT STRAVU. Platbu za obědy je nutné uhradit vždy do 20. dne v měsíci předcházejícím. Dovolte mi, abych Vás informovala, že v důsledku zvýšení potravinové inflace došlo od 1.9.2017 ke změnám cen jídel. Ceny obědů: žáci 7- 10 let: 28,- Kč (560 Kč/měsíc), žáci 11-15 let: 30,- Kč (600 Kč/měsíc), žáci 15 let a výše: 32,- Kč (640 Kč/měsíc). Prosím, o kontrolu Vašich trvalých příkazů.

Děkuji za spolupráci.

Monika Rudolfová – hospodářka ŠJ.

Od ledna je možné každý den ve školní jídelně volit ze dvou obědů. Oběd číslo 2 je možné objednat nejpozději 2 pracovní dny dopředu do 14:00.

Řád školní jídelny

Jak se u nás vaří:

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy.

Vaříme denně čerstvé jídlo.

Používáme převážně čerstvou zeleninu.

Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty.

Nevaříme z polotovarů.

Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin.

Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salatů, ovoce a zeleniny.

Používáme méně cukru a méně soli.

Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT.

Polévky (fotografický přehled)

Hlavní jídla (fotografický přehled)