V týdnu od 17.6.-21.6.2019 z důvodu konání ŠvP výdej obědů do 13 hod.

V PÁTEK 28. 6. 2019 Z DŮVODU VYSVĚDČENÍ SE VYDÁVAJÍ OBĚDY PRO: CIZÍ STRÁVNÍKY OD 10 – 10:30 hod., ŽÁCI A ZAMĚSTNANCI OD 10:35 – 12 hod.

Děkujeme za pochopení ŠJ

——————————————————————————————————————

VÁŽENÍ RODIČE,

PROSÍM VÁS O KONTROLU PLATEB ZA STRAVNÉ 5/19 A 06/19!!!

ŽÁDÁM RODIČE STRÁVNÍKŮ, KTEŘÍ UKONČÍ ŠKOLNÍ DOCHÁZKU NA ZŠ, ABY PÍSEMNĚ ODHLÁSILI STRAVOVÁNÍ NA EMAIL JIDELNA@ZSSKOLNI.CZ.

Předem děkuji za spolupráci, hospodářka ŠJ.

——————————————————————————————————————

BLÍŽÍ SE KONEC ŠKOLNÍHO ROKU, A TAK SE V ČERVNU OBĚD Č. 2 NEVAŘÍ.

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ KONTAKTUJTE HOSPODÁŘKU ŠKOLNÍ JÍDELNY.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

————————————————————————————-

Na začátku každého školního roku se žák – strávník musí přihlásit od určitého data na obědy u vedoucí ŠJ.

Od 1. 9. 2018 oběd číslo 2 je možné objednat nejpozději 3 dny dopředu do 14:00 hod.

————————————————————–

Řád školní jídelny

Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., O školním stravování, ve znění poslední úpravy vyhláškou č. 210/2017 Sb., s účinností od 1. 9. 2017.

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy. Vaříme denně čerstvé jídlo. Používáme převážně čerstvou zeleninu. Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty. Nevaříme z polotovarů. Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin. Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salátů, ovoce a zeleniny. Používáme méně cukru a méně soli. Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Pitný režim je zajišťován denně šesti druhy nápojů. Dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo bylinný čaj, mléko, ochucené mléko a čistá voda s čerstvým citronem nebo mátou ze školní zahrady.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT. Spokojenost strávníků je náš cíl.