Vážení rodiče a strávníci,
z důvodu ředitelského volna a nadcházejících podzimních prázdnin se ve dnech 24. 10. – 30. 10. 2018  v naší školní jídelně NEVAŘÍ.
Předem děkujeme za pochopení.
ŠJ

_____________________________________________________

Vážení rodiče a milí strávníci,

dovolte mi, abych vám před začátkem nového školního roku předala pár důležitých informací týkající se stravování v naší školní jídelně. Školní jídelna začíná v tomto školním roce vařit od pondělí 3. září 2018. Prvních 14 dní se vaří pouze jedno jídlo. Pro cizí strávníky se vaří od 10. 9. 2018.

Pro rodiče nových strávníků (prvňáků atd.): PŘIHLÁŠKY KE STRAVOVÁNÍ VÁM ROZDAJÍ TŘÍDNÍ UČITELÉ. V kanceláři školní jídelny obdržíte pro své děti identifikační čip za 100,- Kč. Nemusíte se bát, vaše dítě dostane na začátku roku oběd i v případě, že nestihnete včas poslat platbu.

Na začátku každého školního roku se žák – strávník musí přihlásit od určitého data na obědy u vedoucí ŠJ.

Od 1. 9. 2018 oběd číslo 2 je možné objednat nejpozději 3 dny dopředu do 14:00 hod.

———————————————————————————————–

Řád školní jídelny

Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., O školním stravování, ve znění poslední úpravy vyhláškou č. 210/2017 Sb., s účinností od 1. 9. 2017.

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy. Vaříme denně čerstvé jídlo. Používáme převážně čerstvou zeleninu. Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty. Nevaříme z polotovarů. Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin. Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salátů, ovoce a zeleniny. Používáme méně cukru a méně soli. Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Pitný režim je zajišťován denně šesti druhy nápojů. Dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo bylinný čaj, mléko, ochucené mléko a čistá voda s čerstvým citronem nebo mátou ze školní zahrady.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT. Spokojenost strávníků je náš cíl.