3.B

Aktuality

Vážení rodiče, milí třeťáci

brzy nám začne podzim, a tak opět sbíráme kaštany a žaludy. Do školy můžete také přinášet starý chléb. Vše předáme myslivcům. 🙂

 

od 8.9. 2017 nám začíná plavecký výcvik. Na plavání budeme chodit každý pátek po druhé vyučovací hodině. Děti na výcvik budou potřebovat plavky (nevhodné jsou šortky, plavky bermudového typu, trenýrky, u děvčat opalovačky na zavazování), ručník, hřeben, pokud mají delší vlasy, musejí mít koupací čepici. Vše dětem vložte do igelitové tašky.

Na výuku plavání nesmějí děti nosit řetízky, náramky, hodinky, náušnice a jiné cennosti, sponky do vlasů.

 

Seznam pomůcek do 3. třídy

Penál: 2 pera, 2 tužky, guma, malé pravítko – 20 cm, pastelky (základní barvy) – ne fixy

Krabice: noviny, zástěra (triko, košile), hadr, kelímek na vodu od ramy, nůžky

Textilní taška: cvičky, triko, kraťasy (legíny, šortky)

Další: obaly na sešity a učebnice (povinné)

Dobrovolné: papírové kapesníky, papírové utěrky, 1 balení kancelářského papíru

Ostatní pomůcky nakoupíme.

 


 

To jsme byli ještě ve druhé třídě. Vzpomínáte?

 

Školu v přírodě jsme si náramně užili. Zažili jsme spoustu legrace, hodně jsme sportovali, hráli různé hry, vymýšleli pokřiky, nikdo se nezranil ani neonemocněl (viz fotogalerie).  😀


Ve fotogalerii jsou přidány nové fotografie z MDD. Děti si dnešní den parádně užily. 😀


Dnes 15.5. jsme se od svých starších spolužáků dozvěděli mnoho zajímavého o životě a době vlády císařovny Marie Terezie. Projekt pro nás připravili žáci 5.- 9. tříd a byl velmi činnostní. Atmosféru vám mohou trochu přiblížit fotografie pořízené během projektového dne (viz fotogalerie).

 

 

 

 

 


 

 

V pondělí (24.4.) nás čeká poslední setkání s operou v tomto školním roce. Tentokrát se seznámíme s operou italskou. Na programu je Pucciniho Bohéma a Donizettiho Nápoj lásky. Během přestávky si někteří z nás vyzkoušejí operní  kostýmy (viz fotogalerie).


Den před „Velikonočními trhy“ jsme pekli jidáše. Dělali jsme to už podruhé, tak nám šla práce pěkně od rukou. Na fotografiích uvidíte naše výtvory před upečením. Hotové jidáše si můžete zakoupit na zítřejších trzích. Srdečně Vás zveme. (viz fotografie)

P.S. Pokud si budete fotografie pečlivě prohlížet, uvidíte, že jsme nakonec těsto váleli na lavicích.  Vůbec se nemusíte bát, samotnému válení předcházela pečlivá příprava – vydrhnutí lavic a ošetření dezinfekcí (Sanytolem). 🙂

 

 

 


 

30.3. proběhlo  školní kolo pěvecké soutěže Zlatý kosák 2017. Naši třídu zastupovaly zpěvačky Anička Š., Dominika a Leonka.  V kategorii 1. a 2. tříd získala Dominika 3. místo. Gratulujeme a všem třem děkujeme za výbornou reprezentaci třídy.


 

Dnes nás v naší škole (plné schodů a bariér) navštívili dva „prima muži“ – vozíčkáři, kteří nám vyprávěli své životní příběhy plné bolesti, ale i odvahy a odhodlání. Ukázali nám, že i s vážným hendikepem se dá aktivně žít a  pomáhat druhým. Více informací o projektu VZP naleznete na odkazu http://vzpoura-urazum.cz. Také se můžete podívat na fotografie pořízené během dnešního programu.

 

 

 

 

 

 

 


V naší třídě se stále něco děje. V únoru jsme si povídali o Boženě Němcové, učili se tísňové linky, zdobili třídu novými obrázky (viz fotogalerie).


V pondělí 6.2. škola zahájila 4. ročník projektu Edison, tento rok se účastní studenti z Jižní Koreje, Indonésie, Gruzie, Malajsie, Brazílie a Číny. Celý projekt je veden v angličtině. Žákyně 9. ročníku dětem prezentace překládají. Je to další ukázka spolupráce starších a mladších žáků. Druháci si také uvědomí, jak je důležité učit se cizím jazykům.
Podrobné informace o projektu Edison naleznete na odkazu https://aiesec.cz/pro-skoly/.

 


1. pololetí


Ve středu 25. ledna v naší třídě proběhl projekt o Josefu Skupovi, kdy mladší žáci (druháci) povídali o této osobnosti žákům starším (páťákům). Programem nás provázely loutky Spejbla, Hurvínka, Máničky i Bábinky. Děkuji Adélce a Elišce za zapůjčení. Také jsme využili tiskátka s těmito postavičkami, které přinesla Bětka. Prezentaci jsme zakončili audio nahrávkou hlasu pana Skupy a promítnutím jedné krátké epizody. Myslím, že se obě třídy dobře bavily. 🙂 (viz fotogalerie)

 

 

 

 

 

 


Ve fotogalerii máme nové fotografie z projektu Recyklujeme, třídíme odpad.

 

 

 

 

 

 


 

V pondělí 16.ledna nás čeká další setkání s operou. Tentokrát se seznámíme s operou německou (viz Pracovní list 1B německá).


Pokud si chcete prohlédnout fotografie z Tříkrálového koncertu, podívejte se do kolonky Školní rok – již proběhlo – 5.1.

Fotografie v kostele sv. Prokopa pořídil pan Sirovátka a pí učitelka Redčenkova.


 

 

 

 

 


I letos jsme si ve třídě užívali adventní čas. Připomněli jsme si sv. Ondřeje, sv. Mikuláše, sv. Barboru i sv. Lucii. Zapalovali svíčky na adventních věncích (máme dva), plnili úkoly, které pro nás připravila hvězdička. Nejprve jsme museli úkol najít, potom jedním tahem namalovat…. Ještě nás čeká vánoční zpívání ve vestibulu školy a besídka. 🙂

Všichni se moc těšíme na Vánoce, které strávíme v rodinném kruhu. 🙂

Věříme, že Ježíšek nezapomene a všem dětem pod stromeček nadělí knihu.

Krásné a veselé Vánoce!!! 🙂

DSC07152

DSC07173


 

Dnes jsme byli na 1. představení projektu Hurá do Opery, který byl věnován české opeře. Zhlédli jsme zkrácenou verzi oper Hlas lesa (B. Martinů) a  Hubička  (B. Smetana). Během přestávky se děti s panem dirigentem učily správně dirigovat (viz fotografie).

Po návratu do školy nás navštívil Mikuláš se svým doprovodem. Čerti si nikoho neodnesli….. 😆

DSC07117

DSC07120


Minulý týden jsme se v jednotlivých hodinách zaměřili na vzájemnou spolupráci ve třídě. Na konci týdne byly vidět patrné výsledky i u žáků, kteří dříve tuto spolupráci odmítali.

Také v hodině prvouky se děti učily vzájemně komunikovat. Tentokrát však se staršími žáky školy. Osmáci je zasvětili do základů práce na počítači. Děkujeme. Můžete si prohlédnout fotografie pořízené v příslušných hodinách.

DSC07087DSC07059

 


Pokud máte zájem trochu si osvěžit znalosti o našich býložravcích, zeptejte se svých dětí. Byla jsem mile překvapena, kolik toho děti vědí. Také se můžete podívat na naše fotografie.

DSC07050

DSC07053

 

 

 

 

Víte, že každá včela během svého života vyrobí jednu lžičku medu, že den včely se rovná     jednomu lidskému roku, že se včely umí ubránit sršňům? Tyto a další zajímavosti se dnes děti dozvěděly  během „Medové snídaně“ od včelaře pana Semeráda. Tento projekt pro děti připravilo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českým svazem včelařů. Myslím, že některé děti by takovou snídani chtěly každý den. 🙂 Fotografie z této akce pořídil pan Polanecký.

DSC07016DSC07038


Dne 3.11. jsme ve škole zhlédli hraný projekt o šikaně – Neubližujme si!  http://www.spolek2012.cz/  Byl to pro nás všechny velmi emotivní zážitek. Děti vám budou doma povídat. Musím je moc pochválit, dokázaly poznat nevhodné chování a neváhaly ho důrazně odsoudit. 🙂 🙂 🙂 Atmosféru vám trochu přiblíží pořízené fotografie.

šikanasikanaBěhem celého týdne (31.10. – 4.11.) jsme si s dětmi připomínali osobnost českého spisovatele Václava Čtvrtka.

Ve třídě se nám díky aktivním dětem sešla celá sbírka knih s jeho pohádkovými příběhy. Všechny jsme si  je ukázali, z některých kousek přečetli.

Během týdne jsme se naučili báseň o buldokovi z knihy Zpívají psíci při měsíci a ve výtvarné výchově jsme se pokusili nakreslit obrázek k epizodě „Jak  Křemílek a Vochomůrka šili kalhoty“.

DSC07017DSC06983

Komentáře nejsou povoleny.