Vážení rodiče,

posílám několik řádků o programu, který děti zažily minulý týden.

Na světoznámé hře MINECRAFT je postaven program Besedária s názvem HRA O PŘEŽITÍ, který se soustředí na poznatky vlastivědy přírodovědy. Zábavnou formou a jazykem populární hry dětem uvedeme do souvislostí oblíbený virtuální svět s realitou. Během toho se děti seznámí s rozmanitostí krajiny, zjistí, kde nejen ve hře, ale i ve skutečném světě mohou najít konkrétní prvky živé i neživé přírody a jak probíhá jejich proměna v suroviny a výrobky.

Program využívá speciálně ručně vyrobených pomůcek v podobě známých herních prvků, které dětem umožní nejen pomocí oblíbených „miniher“ lépe vstřebat informace, které pro ně mohou být jinak poněkud nezáživné. A to vše bez jediného mobilu či tabletu v ruce!

Ve fotogalerii naleznete fotografie pořízené v září a na začátku října. 😛

Opět sbíráme kaštany a žaludy. Do školy můžete také přinášet starý chléb. Vše předáme myslivcům. 🙂

Od 8.9. 2017 nám začíná plavecký výcvik. Na plavání budeme chodit každý pátek po druhé vyučovací hodině. Děti na výcvik budou potřebovat plavky (nevhodné jsou šortky, plavky bermudového typu, trenýrky, u děvčat opalovačky na zavazování), ručník, hřeben, pokud mají delší vlasy, musejí mít koupací čepici. Vše dětem vložte do igelitové tašky.

Na výuku plavání nesmějí děti nosit řetízky, náramky, hodinky, náušnice a jiné cennosti, sponky do vlasů.