Vážení rodiče,

ve fotogalerii naleznete nové fotografie z programu o zubní hygieně.

Ve třídě jsme dnes měli  velmi zajímavou návštěvu. Vodicího psa (fenku Elišku), která doprovázela svou majitelku Katku. Katka přišla o zrak hned po narození, se svým podobně hendikepovaným partnerem nám přišla  přiblížit život zrakově postižených lidí. Děti si mohly vyzkoušet chůzi s bílou holí, podívat se na písmo pro nevidomé, obdivovat poslušnost a šikovnost fenky Elišky. Děti Vám budou doma vyprávět…(viz fotogalerie).

Dnes (1.2.) jsme měli preventivní program Policie ČR.  Protože nás bylo málo, byli jsme spojení s 3.A (viz fotogalerie).

Přeji Vám všem krásné vánoční svátky a v roce 2018 hodně štěstí, lásky a pohody.  🙂

Věděli jste, že neslyšící mají v září svátek? Že český znakový jazyk není mezinárodní? Že slovo středa, Eva a knedlík mají stejný znak? Tyto a další zajímavosti se dnes děti dozvěděly od  neslyšící Markéty během programu „Letem světem neslyšících“. Dětem se program velice líbil (viz fotogalerie).

Dnes jsme učili žáky 6.B. Formou prezentace jsme je seznámili se životem a dílem Josefa Lady (viz fotogalerie).

Ve fotogalerii jsou umístěny fotografie z polodenního výletu do Hrusic a z exkurze do spalovny v Malešicích.

Na světoznámé hře MINECRAFT je postaven program Besedária s názvem HRA O PŘEŽITÍ, který se soustředí na poznatky vlastivědy přírodovědy. Zábavnou formou a jazykem populární hry dětem uvedeme do souvislostí oblíbený virtuální svět s realitou. Během toho se děti seznámí s rozmanitostí krajiny, zjistí, kde nejen ve hře, ale i ve skutečném světě mohou najít konkrétní prvky živé i neživé přírody a jak probíhá jejich proměna v suroviny a výrobky.

Program využívá speciálně ručně vyrobených pomůcek v podobě známých herních prvků, které dětem umožní nejen pomocí oblíbených „miniher“ lépe vstřebat informace, které pro ně mohou být jinak poněkud nezáživné. A to vše bez jediného mobilu či tabletu v ruce!

Ve fotogalerii naleznete fotografie pořízené v září a na začátku října. 😛