Vítejte na stránkách 5.A

Vážení rodiče, milé děti,

máme za sebou první pololetí. Za tu dobu jsme se jako třída dobře sžili a naučili se vyjadřovat své názory, vzájemně si pomáhat a respektovat jeden druhého. Každý týden si nezapomeneme říct, jak se máme a jak jsme strávili svůj volný čas.

Denně na sobě pracujeme, zlepšujeme své schopnosti a po malých krůčkách se učíme samostatnosti a zodpovědnosti. Zdokonalujeme své mluvené projevy při referátech a předáváme své znalosti spolužákům. Vylepšujeme také své písemné vyjadřování při hodinách slohu. Spolupracujeme ve skupinkách jako tým, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Jednou měsíčně se otáčíme v kuchyni při hodinách vaření. Zavedli jsme také dílnu čtení, při níž relaxujeme u naší společné knihy a následně o ní hovoříme.

Máme za sebou návštěvu českého filmu Po strništi bos, divadelního představení Fialky a mejdlíčka ve Werichově vile a také exkurzi ve Štefánikově hvězdárně, kterou jsme si i přes nepřízeň počasí velmi užili. Koncem roku jsme se pobavili na divadelních představeních, zabruslili si na zimním stadionu HASA a prožili pěkný den na lezecké stěně v Boulder baru. Loňský rok jsme zakončili společnou besídkou.

Věřím, že v novém roce se nám bude dařit ještě lépe a potká nás spousta dalších pěkných zážitků. Rodičům přeji hodně pohody a pevné nervy.

Srdečně vás zdraví

Pavlína Brabcová 🙂