Vítejte na stránkách 5.A

Vážení rodiče, milé děti,

je tu jaro a my se pomalu blížíme k závěru školního roku. Za tu dobu jsme se mezi sebou dobře poznali a povedlo se nám zlepšit fungování naší třídy.

Denně na sobě pracujeme, zlepšujeme své schopnosti a po malých krůčkách se učíme samostatnosti a zodpovědnosti. Zdokonalujeme své mluvené projevy při referátech a předáváme své znalosti spolužákům. Vylepšujeme také své písemné vyjadřování při hodinách slohu. Spolupracujeme ve skupinkách jako tým, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Jednou měsíčně se otáčíme v kuchyni při hodinách vaření. Zavedli jsme také dílnu čtení, při níž relaxujeme u naší společné knihy a následně o ní hovoříme.

Pokud nám bude počasí přát, čekají nás procházky v hodinách přírodovědy nebo učení venku. Dále se můžeme těšit na návštěvu divadla Minor, na projekt Hermína Týrlová žáků 2. stupně, školní olympiádu nebo grilování. Ještě před školou v přírodě bychom s žáky rádi uspořádali závěrečnou rozlučku, na kterou jsou srdečně zváni i rodiče.

Zdraví vás

Pavlína Brabcová 🙂

Co nás čeká na jaře:

• 18.4. – konzultace
  • 30.4. – ředitelské volno
  • 1.5. – státní svátek – Svátek práce
  • 7.5. – ředitelské volno
  • 8.5. – státní svátek – Den vítězství
  • 18.5. – divadlo Minor – Hon na jednorožce
  • 1.6. – MDD Olympiáda
  • 8.6. – grilování za školou
  • 22.6. – 29.6. – škola v přírodě