Vítejte na stránkách 5.A

Vážení rodiče, milé děti,

první čtvrtletí nám uteklo jako voda. Stihli jsme se vzájemně poznat a naučit se společně fungovat. Každý týden si nezapomeneme říct, jak se máme a jak jsme strávili svůj volný čas.

Denně na sobě pracujeme, zlepšujeme své schopnosti a po malých krůčkách se učíme samostatnosti a zodpovědnosti. Zdokonalujeme své mluvené projevy při referátech a předáváme své znalosti spolužákům. Vylepšujeme také své písemné vyjadřování při hodinách slohu. Spolupracujeme ve skupinkách jako tým, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Jednou měsíčně se otáčíme v kuchyni při hodinách vaření. Zavedli jsme také dílnu čtení, při níž relaxujeme u naší společné knihy a následně o ní hovoříme.

Máme za sebou návštěvu českého filmu Po strništi bos, divadelního představení Fialky a mejdlíčka ve Werichově vile a také exkurzi ve Štefánikově hvězdárně, kterou jsme si i přes nepřízeň počasí velmi užili. V následujících dnech nás čekají přípravy na projekt k výročí Josefa Lady, další dvě divadelní představení, návštěva lezecké stěny nebo zimní bruslení. Všichni se také těšíme na vánoční besídku a společné pečení cukroví.

Srdečně vás zdraví

Pavlína Brabcová 🙂