Vítejte na stránkách 5.B

Rozvrh hodin             Fotogalerie                O nás

Co se u nás děje?

Zima u nás ve třídě

Ne, nebojte se, nemrzne u nás.

Během zimního období jsme stihli navštívit výstavu Člověk v náhradách v Národním technickém muzeu a dověděli jsme se, jaký je rozdíl mezi protézou a epitézou. Během ledna jsme shlédli představení Jak jsem se ztratil v Divadle v Dlouhé, které se nám moc líbilo a ještě jsme stihli navštívit zimní stadion a většina z nás se odvážila a bruslila. Doufám, že příště už se na ledě potkám se všemi.

Níže se můžete podívat na to, jak se nám v poslední době daří během hodin výtvarné výchovy.

Skákání v Jump Areně

11. prosince 2017 byla 5.B v Jump Areně. Jump Arena je něco jako takový lanový park, jenže jsou tam trampolíny a prolézačky. Jsou tam moc zajímavé atrakce, například takové:

FreeJump – trampolíny všude, kam se podíváš

Dodgeball – vybíjená na trampolínách

BigAirBag – chtěl bys umět létat?

Battlebeam – souboj na kladině

a mnoho dalších…

5.B si tento zážitek velice užila. Někteří ze třídy se dokonce naučili salto (jiní ho již uměli, pozn.učitelky).

Názor žačky: „V Jumpparku to byla legrace! Myslím, že si to všichni užili! I paní učitelka skákala! Byl to skvělý zážitek!“

Tak to byl náš zážitek v Jumpparku! Závidíte? Nezáviďte! Jděte na tyto stránky: www.jumparenazlicin.cz a skočte si tam také.

Anežka Hančová, 5.B

Výstava obrazů Josefa Lady

Jedno listopadové pondělí jsme vyrazili do Tančícího domu na výstavu Josefa Lady. Bylo tam mnoho ilustrací a obrazů, bylo to ve třech patrech a v jedno patře byly i knížky na čtení.Všichni jsme se tam něco dověděli. Byl tam i obchůdek s věcmi Josefa Lady.

Moc jsme si to užili.

Matěj Saudek, 5.B

Divadlo Metro

Ve středu 15. listopadu jsme byli v Divadle Metro, to je tzv. černé divadlo. Představení se jmenovalo Na výletě v iSvětě. Představení bylo hráno herci, kteří používali světelné triky (UV záření), avšak celé se odehrávalo ve tmě. Představení bylo o lidech a o tom, jak žijí v dnešní době, Jjak využívají telefony a internet. Zjistili jsme, že někdy to může být překážkou, protože, když si budeme stále hrát jen s telefony, vůbec se nebudeme bavit společně s  ostatními lidmi.

Vojtěch Čihák, 5.B

Divadlo Gong

Dne 18. října jsme vyrazili do Divadla Gong. Myslím, že jsme vyrazili ze školy všichni s dobrou náladou. Byli jsme elegantně oblečeni a moc jsme se těšili na představení.

Když jsme dorazili na místo, sedli jsme si na lavičky a začali svačit. Někdo rovnou vyrazil do bufetu. Když přišla paní uvaděčka, šli jsme do sálu a usadili jsme se a čekali než to začne.

Představení začalo a my všichni jsme pozorně sledovali. Je možné, že se představení někomu nelíbilo, ale to se stává, že vám něco zrovna nepadne do oka.

Když to skončilo, začali jsme zase svačit a vyrážet do bufetu pro něco na zub.

Před divadlem nás napadlo, že bychom si mohli udělat nějakou společnou fotografii. Když jsme se vyfotili, začali jsme pomalu vyrážet zpátky na metro a jeli jsme zpět do školy.

Julie Vránová a Nela Pelcová, 5.B

Den stromů

Během října si naše třída vyrazila na Den stromů. Den stromů je svátkem stromů. Lidé, kteří ho slaví, děkují stromům za to, že nám vyrábí kyslík. Bylo vidět, že lidé, kteří akci pořádali, o stromech mnoho vědí. Ukázali nám, jak se stromy sází, jak se o ně starat atd. Myslím si, že se naše třída o stromech naučila spoustu věcí.

Laura Fišerová, 5.B

Dentální hygiena

Během října k nám přišly dentální hygienistky. Ty nás učily, jak si správně čistit zuby. Měly pro nás pár otázek a povídání. Podle mě to bylo hodně poučné a také jsme si měli přinést kartáčky. Řekly nám, že kulaté elektrické zubní kartáčky nejsou moc dobré.

Opravdu to bylo velmi poučné.

Barbora Doležalová, 5.B

Kino a divadlo

Během září jsme se dvakrát vydali mimo školu. Poprvé to bylo na film Po strništi bos, který se nám moc líbil. A podruhé jsme zhlédli dokumentární divadelní představení Fialky a Mejdlíčka, které nám přiblížilo život v 50. letech 20. století. Kromě představení jsme také měli možnost prohlédnout si Werichovu vilu, které se nachází na pražské Kampě.

Co nás čeká?

Podzim

podzim

8. 9. kino – Po strništi bos