Vážení rodiče a milé děti,

Každý týden začínáme ranním kruhem, kde si sdělujeme své radosti, ale i trápení a končíme ho sebereflexí, kdy si všichni uvědomíme, jak se nám během týdne dařilo, a já vidím, čemu je potřeba věnovat více času. Letos navíc budeme oceňovat sebe i spolužáky za své výkony, skutky či chování.

Ve třídě je všem k dispozici schránka důvěry, kam mohou děti vhodit dopis a svěřit se tak se svými problémy.

Už je pro nás samozřejmostí, že každé úterý píšeme diktát a každý čtvrtek pětiminutovku z matematiky. Domácí úkoly nás čekají každý den od pondělí do čtvrtka. V úterý nás vždy bude čekat počtářský úkol z matematiky, který bude až na čtvrtek, jelikož ve středu nemáme matematiku v rozvrhu.

Nadále budeme pokračovat v dílně čtení, která bude probíhat ve středu 5. hodinu.

Pokračovat budou návštěvy učebny informatiky, kde se věnujeme, jak práci na počítači, tak i procvičování učiva ze všech předmětů. Konkrétně se mi velmi osvědčilo psaní slohů na počítači, ať už díky tomu, že odpadá problém s tempem psaní, tak díky tomu, že textové editory podtrhávají chyby a nutí tak děti přemýšlet nad svými chybami.

V tomto školním roce se nově budou žáci věnovat samostatné činnosti s týdenními plány, a to celkem dvě hodiny týdně, v úterý a ve čtvrtek. Týdenní plány jim rozdám vždy v pondělí během ranního kruhu.

Moc se těším na společnou spolupráci. 🙂

Petra Jirkovská