9.B

Fotogalerie

 

Vážení rodiče, milí žáci,

1.9. začínáme v 8:00 v kmenových učebnách tříd, proběhne testování samotesty na Covid-19 stejně jako minulý rok, případně si přineste potvrzení o testu provedeném v odborných laboratořích (PCR test platí 14 dní, antigenní týden), potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 (platí 180 dní) nebo potvrzení o očkování na Covid-19 (minimálně 14 dní od 2. dávky).

Ve společných prostorách školy (chodby, toalety) jsou všichni povinni nosit roušky.

2. a 3.9. budou probíhat třídnické práce (rozdávání učebnic, sešitů, čtení školního řádu, rozvrhy…), výuka bude končit v 11:40 hodin.

Od 30.8. čeká naši školní jídelnu velká rekonstrukce. To znamená, že se nebude několik měsíců vařit a žáci 2. stupně mohou sami po skončení výuky chodit od 14 do 14:30 hodin na obědy do ZŠ Jeremenkova. Obědy je třeba přihlásit v našem školním systému tak, jak jste byli zvyklí. 1., 2. a 3.9. nejsou obědy zajištěny.

S přáním krásného začátku školního roku

Kolektiv učitelů 2. stupně


Co se u nás děje?

2020/2021

Škola v Přírodě Sobeňák

19.6-25.6 Proběhla škola v přírodě, v krásném kraji v podhůří Brd. Naše třída naposledy jako obyčejné děti – příští rok budeme ostatním připravovat program my. Kvůli počasí se některé věci nepovedli- třeba noční hru kvůli bouřce zrušili, ale užili jsme si i tak spoustu radosti her, výletů s kamarády po nekonečné distančce.

V době od října se nic zvláštního nedělo, byla distanční výuka.

Ve vitríně se usídlila sbírka modelů letadel z 2. světové války.

 

2019/2020

Návštěva týdeníku Respekt

Dne 27. 11. jsme navštívili týdeník Respekt. Byly zde třídy: 7.B a 9.A. Celým programem nás provázel Ondřej Kundra. Na začátku nám říkal o vzniku tohoto týdeníku. Potom jsme si mohli prolistovat starší vydání z roku 2007. Na závěr jsme si prošli budovu economia, kde jsme navštívili Backstage (odpočívací zóna) a prohlédli si studio DVTV. Návštěva byla hodně zajímavá a pan Kundra byl příjemný a zažitý do své práce novináře.

Marek H.

Mořský svět

Dne 4. 10. jsme byli, jako třídy 7.B a 7.A, v Mořském světě na Výstavišti Praha Holešovice. Měli jsme i průvodce, který nám toho mnoho sdělil. Skoro u každého akvária jsme se zastavili a řekli jsme si o těch rybách něco. Myslím si, že skoro všem se to líbilo a něco jsme si z toho odnesli.

Matěj S.

Sportovní kurz

Dne 11.9. jsme odjeli na sportovní kurz, který se konal v Outdoor Resort Březová. Po příjezdu nás jedem z vedoucích provedl areálem a seznámil nás s programem, který jsme měli společně se 7.A. V programu jsme měli spoustu zajímavých věcí, například. volný pád, lezení po stěnách, jízda na koních, lukostřelba, armygame, rafty apod. Každý večer jsme chodili hrát na schovávanou do hradu Nottingham jako minulý rok. Jeden z večerů jsme měli diskotéku a poslední den pro nás učitelé s vedoucími připravili bojovku. Teď už nás čekal jenom odjezd do Prahy. Myslím si, že jsme si to všichni užili a za mě to byla určitě jedna z nejpovedenějších akcí.

Nela P.

2018/2019

Národní divadlo – představení Kytice

Ve středu 27. 2. jsme vyrazili do Národního divadla. Šla tam naše třída a třída 6.A. Představení se jmenovalo Kytice a obsahovalo 8 balad. Nejvíce mě zaujala balada Holoubek. Představení bylo rozděleno na dvě části. Hned po konci jsme vyrazili do školy a oběd jsme stihli jen tak tak.

Laura Fišerová

Výročí Karla Čapka

Psal se den 6. 2. a my jsme šli místo vyučování do 3.B. Tam si pro nás připravili prezentaci o Karlu Čapkovi. Bylo to velmi zajímavé a také jsme se z toho něco dozvěděli. Ke konci si pro nás připravili tajenku se sedmi otázkami. Bylo to dobré a byl bych rád za více takových prezentací.

Patrik Pelc

Vysvědčení na ledě

Dne 31. 1. se uskutečnilo bruslení na zimním stadionu Hasa. Byl tam celý 2. stupeň a bylo to super. Mohli jsme tam hrát hokej, nebo jen bruslit. Na konci každý dostal vysvědčení. Myslím, že jsme si to všichni užili.

Julie Vránová

Vánoční program – lasergame

Dne 10. 12. 2018 jsme vyrazili společně s 6.A do laser game arény. Když jsme dorazili na místo, tak jsme si počkali na naši halu a šli jsme hrát. Ze začátku nám slečna vysvětlila pravidla a rozdělila do 4 týmů. Hra trvala cca 15 minut. Po každé hře jsme se vždy vystřídali s 6.A. Hráli jsme dohromady tři hry a na konci jsem si mohli zkusit i virtuální realitu a různé další hry. Pak už jsme vyrazili zpátky do školy na oběd.

Nela Pelcová

Myanmar – divoká cesta do barmské říše

Dne 10. 9. 2018 jsme vyrazili do Modřanského biografu společně s celým druhým stupněm. Cesta byla příjemná, popovídali jsme si s kamarády, a nebyla ani dlouhá. Když jsme dorazili, tak si většina z nás koupila něco na zub a jen jsme čekali, než nás pustí do sálu na film. Když jsme se posadili všichni na místa, tak tam byli příjemní uvaděči, kteří nám film představili a pak nám během filmu něco povídali k tématu. Film byl o tom, jak se žije i v jiných zemích a vesničkách, než u nás v Praze.

Film nás moc nenadchnul, ale určitě bude ještě spousta jiných akcí a to nás bude bavit třeba víc.

Nela Pelcová

 

Komentáře nejsou povoleny.