Aktuality

V tuto dobu jsou všichni žáci odhlášeni a je nutné se na obědy přihlásit přes objednávkový systém  (platí i pro 1. – 3. 9. 2021).

Náš objednávkový systém odhlašování a přihlašování obědů bude funkční. Do všech škol se žáci přihlašují a odhlašují u nás. Platba obědů probíhá také u nás. Není možnost výběru oběda (pouze oběd č. 1).

Aktualizace: 1. 9. 2021

Od 6. 9. 2021 se žáci budou stravovat na třech základních školách (ZŠ Na Planině, ZŠ Jeremenkova a ZŠ Jílovská).

ZŠ Jeremenkova (jídelníček) – pondělí až pátek – žáci 6. – 9. tříd (s doprovodem přepravováni minibusem 14,00 – 14,30 hod.)

ZŠ Na Planině (jídelníček) – pondělí až pátek – žáci 4. a 5. tříd (s doprovodem přepravováni minibusem 11,00 – 12,00 hod.)

ZŠ Jílovská (jídelníček) – pondělí až pátek – žáci 1. – 3. tříd (s doprovodem přepravováni minibusem 12,00 – 14,00 hod.)

PROSÍM O KONTROLU PLATEB ZA STRAVNÉ VAŠEHO DÍTĚTE. V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV DOTAZŮ MNE NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT NA EMAIL A NÁHRADNÍ MOBILNÍ ČÍSLO.

Aktualizace: 1. 9. 2021

Od 1. 9. 2021 dochází ke změnám cen jídel z důsledku zvýšení cen potravin.

Ceny obědů:

Montessori club:           66,- Kč / den (zajišťuje firma Ekolandia)

Žáci 7-10 let:                   32,- Kč  (704,- Kč / měsíc)

Žáci 11-14 let:                 34,- Kč (748,- Kč / měsíc)

Žáci 15 let a výše:          36,- Kč (792,- Kč / měsíc)

Cizí strávníci:                 94,- Kč (1974,- Kč / měsíc)

Aktualizace: 1. 9. 2021

Přeplatky se automaticky převádí do dalšího školního roku a na základě výše přeplatku se první zálohy ponižují.

Pokud zákonný zástupce požaduje vrátit finance na účet strávníka je potřeba zaslat tuto informaci na email jidelna@zsskolni.cz.

Do emailu je potřeba uvést jméno strávníka a bankovní účet, kam chcete platbu zaslat.

Jedná se hlavně o strávníky, kteří ukončují povinnou školní docházku nebo přecházejí na jinou školu, ale také strávníci, kteří se rozhodnou, že nebudou nadále chodit do školní jídelny.

Řád školní jídelny

Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., O školním stravování, ve znění poslední úpravy vyhláškou č. 210/2017 Sb., s účinností od 1. 9. 2017.

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy. Vaříme denně čerstvé jídlo. Používáme převážně čerstvou zeleninu. Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty. Nevaříme z polotovarů. Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin. Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salátů, ovoce a zeleniny. Používáme méně cukru a méně soli. Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Pitný režim je zajišťován denně šesti druhy nápojů. Dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo bylinný čaj, mléko, ochucené mléko a čistá voda s čerstvým citronem nebo mátou ze školní zahrady.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT. Spokojenost strávníků je náš cíl.