Školní jídelna bude v provozu

Dle předběžného šetření a konzultací s MŠMT a MHMP je distanční výuka povinná, tudíž škola musí zajistit i stravování pro žáky a zaměstnance školy.

Žáci  a zaměstnanci se mohou stravovat přímo  v prostorách školní jídelny.

V tuto chvíli jsou všichni žáci z obědů odhlášeni. Na obědy v době uzavření školy se prosím přihlaste přes objednávkový systém (pod tímto odkazem). Přihlášení je možné vždy do 8,00 hodin daného dne.

Třída Čas
1. a 2. třídy 11,30-12,00
3. a 4. třídy 12,00-12,30
5. a 6. třídy 12,30-13,00
7., 8. a 9.třídy 13,00-13,30

Z hygienických důvodů nebudou do odvolání ve školní jídelně podávány nápoje. Žáci si mohou přinést vlastní.

Vážení strávníci,

vzhledem k aktuální situaci Vám oznamujeme, že s účinností od 1. 9. 2020 se cizí strávníci nemohou stravovat ve školní jídelně. Přeplatky budou vráceny na účet na základě žádosti (emailem), kde musí být uvedeno číslo účtu.

Děkujeme za pochopení.

Přeplatky se automaticky převádí do dalšího školního roku a na základě výše přeplatku se první zálohy ponižují.

Pokud zákonný zástupce požaduje vrátit finance na účet strávníka je potřeba zaslat tuto informaci na email jidelna@zsskolni.cz.

Do emailu je potřeba uvést jméno strávníka a bankovní účet, kam chcete platbu zaslat.

Jedná se hlavně o strávníky, kteří ukončují povinnou školní docházku nebo přecházejí na jinou školu, ale také strávníci, kteří se rozhodnou, že nebudou nadále chodit do školní jídelny.

Vážení rodiče a strávníci,

oběd číslo 2 je možné objednat nejpozději 3 dny dopředu do 14:00 hod.

Příklad:

Nejpozději ve středu do 14 hod se objednává oběd č. 2 na pondělí.

Výběr je možný jestliže se přihlásí na jeden druh jídla alespoň 10 strávníků.

Předem děkuji za pochopení. Hospodářka ŠJ

Řád školní jídelny

Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., O školním stravování, ve znění poslední úpravy vyhláškou č. 210/2017 Sb., s účinností od 1. 9. 2017.

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy. Vaříme denně čerstvé jídlo. Používáme převážně čerstvou zeleninu. Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty. Nevaříme z polotovarů. Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin. Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salátů, ovoce a zeleniny. Používáme méně cukru a méně soli. Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Pitný režim je zajišťován denně šesti druhy nápojů. Dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo bylinný čaj, mléko, ochucené mléko a čistá voda s čerstvým citronem nebo mátou ze školní zahrady.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT. Spokojenost strávníků je náš cíl.