VÁŽENÍ RODIČE,

PROSÍM O KONTROLU PLATEB ZA STRAVNÉ VAŠEHO DÍTĚTE. V PŘÍPADĚ JAKÝCHKOLIV DOTAZŮ MNE NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT.

Hospodářka ŠJ

Vážení rodiče,

blíží se konec školního roku. Pokud Vaše dítě odchází na jinou školu a nebude se proto nadále stravovat v naší školní jídelně, ž
ádám vás tímto o písemné ukončení stravování zasláním na e-mail jidelna@zsskolni.cz.
V případě přeplatku mi, prosím, pošlete číslo účtu, na který chcete přeplatek vrátit. Přeplatky budou vráceny koncem měsíce června.

Hospodářka ŠJ

Při jakékoliv změně, pokud nelze vyřešit přes objednávkový systém, kontaktujte prosím hospodářku školní jídelny.

Od 12. 4.  bude přihlášení na oběd možné pouze 2 dny dopředu do 14,00 hodin.

Od 1. 4. 2021 dochází ke změnám cen jídel z důsledku zvýšení cen potravin.

Ceny obědů:

Montessori club:            65,- Kč / den

Žáci 7-10 let:                   30,- Kč  (600,- Kč / měsíc)

Žáci 11-14 let:                 32,- Kč (640,- Kč / měsíc)

Žáci 15 let a výše:          34,- Kč (680,- Kč / měsíc)

Cizí strávníci:                 94,- Kč (1974,- Kč / měsíc)

Vážení strávníci,

vzhledem k aktuální situaci Vám oznamujeme, že s účinností od 1. 9. 2020 se cizí strávníci nemohou stravovat ve školní jídelně. Přeplatky budou vráceny na účet na základě žádosti (emailem), kde musí být uvedeno číslo účtu.

Děkujeme za pochopení.

Přeplatky se automaticky převádí do dalšího školního roku a na základě výše přeplatku se první zálohy ponižují.

Pokud zákonný zástupce požaduje vrátit finance na účet strávníka je potřeba zaslat tuto informaci na email jidelna@zsskolni.cz.

Do emailu je potřeba uvést jméno strávníka a bankovní účet, kam chcete platbu zaslat.

Jedná se hlavně o strávníky, kteří ukončují povinnou školní docházku nebo přecházejí na jinou školu, ale také strávníci, kteří se rozhodnou, že nebudou nadále chodit do školní jídelny.

Vážení rodiče a strávníci,

oběd číslo 2 je možné objednat nejpozději 3 dny dopředu do 14:00 hod.

Příklad:

Nejpozději ve středu do 14 hod se objednává oběd č. 2 na pondělí.

Výběr je možný, jestliže se přihlásí na jeden druh jídla alespoň 10 strávníků.

Předem děkuji za pochopení. Hospodářka ŠJ

Řád školní jídelny

Řídíme se vyhláškou č. 107/2005 Sb., O školním stravování, ve znění poslední úpravy vyhláškou č. 210/2017 Sb., s účinností od 1. 9. 2017.

V naší školní jídelně se vaří podle zásad zdravé výživy. Vaříme denně čerstvé jídlo. Používáme převážně čerstvou zeleninu. Nepoužíváme dochucovadla – glutamáty. Nevaříme z polotovarů. Hovězí maso se připravuje při nízkých teplotách v konvektomatu tahem – přes noc (14 – 16 hodin). Výsledkem je měkké maso bez ztráty živin. Děti dostávají na výběr ze dvou druhů salátů, ovoce a zeleniny. Používáme méně cukru a méně soli. Nesmažíme ve velkém množství tuku ve fritézách, ale v konvektomatu s pomocí postřiku velmi tenkou vrstvou tuku.

Pitný režim je zajišťován denně šesti druhy nápojů. Dva druhy vitamínových nápojů, ovocný nebo bylinný čaj, mléko, ochucené mléko a čistá voda s čerstvým citronem nebo mátou ze školní zahrady.

Používáme čerstvé bylinky z vlastní zahrádky.

Paní kuchařky i všechny pracovnice provozu dělají maximum pro spokojenost svých strávníků. Snažíme se o to, aby strava byla chutná, pestrá a splňovala požadavky MŠMT. Spokojenost strávníků je náš cíl.