Milí žáci, milí rodiče…

Letní prázdniny utekly jako voda a 1.září školního roku 2021/22 se blíží.

Sice jste již na systém práce a vzdělávání na druhém stupni zvyklí, přesto opakování platí za “matku moudrosti” stále, a proto krátké informace k hladkému úvodu školního roku:

• 1.9. se přivítáme v 8:00 v naší kmenové učebně JAZ2, proběhne testování samotesty na Covid-19 (tak, jak jsme dělali minulý rok, případně si zkontroluji potvrzení o testu provedeném v odborných laboratořích, potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 nebo potvrzení o očkování na Covid-19) a budeme se radovat z toho, že jsme opět ve škole 🙂
  • všichni ve společných prostorách školy (chodby, toalety) jsou povinni nosit roušky
  • 2. a 3.9. budou probíhat třídnické práce (rozdávání učebnic, sešitů, tradiční čtení školního řádu, rozvrhy…), výuka bude končit po 4.vyučovací hodině

Také nás čeká několik novinek….

• začnu tou lepší zprávou: naši jídelnu a kuchyni čeká od 1.9. velká rekonstrukce. Rekonstrukci jídelna potřebovala a jsme moc rádi, že se bude realizovat.
  • Ta horší zpráva: rekonstrukce znamená, že se nebude několik měsíců vařit a žáci 2.stupně mohou sami po skončení výuky chodit na obědy do ZŠ Jeremenkova, kde jim obědy (přihlášené v našem školním systému tak, jak jste zvyklí) budou vydávány od 14 do 14:30.
  • a na závěr zpráva nejradostnější: máme nové kolegy, kteří jsou opravdu moc sympatičtí a na které se už můžete těšit 🙂

Letošní rok bude pro žáky moc důležitý, žáci by se měli od začátku soustředit na to, že známky, které budou získávat, jim mohou pomoci za dva roky dostat se na jejich vysněný obor či školu.

Věřím, že to i letos společně zvládneme dobře. Jsem tu nejen pro naše osmáky, ale i pro Vás, pro rodiče. Budu moc ráda, když budeme společně opět v úzkém kontaktu, a budu-li optimistická, tak nejen v kontaktu písemném či telefonickém, ale i osobním. Všem přeji dobrý start a minimum stresu ve školním roce 2021/22.

Vaše Třídní,
Štěpánka Fráňová