3.A 21/22

Komín s čápy

Vzdělávací program Zdravá 5

Výtvarná soutěž Divočák

Řeřicha nám krásně vyklíčila.

Žáci  3.A  naší školy se zapojili 2. 4. 2022 do akce „Uklízíme Česko“.

Nela uklízela u hřbitova směrem na Novodvorskou. Byl zde všude velký nepořádek a hodně

odpadků.

Šimon se dal do úklidu na Dobešce.

Filip pilně sbíral odpadky v okolí svého bydliště a v lese ve Stodůlkách.

Honza usilovně pracoval v blízkosti ulice Ke Krči a dal vše do pořádku.

Vojta dělal pořádek u recyklačních kontejnerů v Mezivrší.

David v okolí svého bydliště také odstranil velké množství odpadků.

Ostatní žáci 3.A pokračovali v úklidu nepořádku na dalších místech a to nejen v Praze.

Takto nevhodně se ke svému okolí a přírodě chovají nezodpovědní a neslušní lidé!!!

Fotky z preventivního programu o dentální hygieně ve fotogalerii.

O čem se právě učíme, co malujeme a o čem si vyprávíme…

Na 6.1.2022 jsme připravili připomenutí „Tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar!“

Vánoční besídku jsme si užili a dobře jsme se měli.

Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou byla velmi zajímavá.

Inspirovala děti, že zkusí také napsat vlastní příběh. Velmi se jim to povedlo.

Projekty ZOO a Šelmy (pod tímto odkazem).

Laskavost dává naděje, že svět bude vlídnější místo k životu!

Přejeme vše dobré Aničko, Adélko, Davide, Dorotko, Terezko, Emmo, Natálko, Viktorko, Petře, Martine, Karolínko, Nelo, Medo, Šimone, Honzo a paní učitelko Bičíková a jsme zvědaví, co vymyslíte příští rok, koho potěšíte, rozveselíte, komu pomůžete.

Ještě jednou velké díky za to, že nám pomáháte naplňovat motto: Svět je hezčí, když si lidé pomáhají.

Tým Nadace KJ

Vážení rodiče a milé děti!

Přeji nám, aby výuka probíhala v klidu a pohodě. Aby se vše dařilo ke spokojenosti nás všech.

V českém jazyce se budeme učit hrou vyjmenovaná slova s vílou Hvězdičkou. Procvičíme psaní a čtení s porozuměním.

V matematice nás budou provázet postavičky Čtyřlístku – kamarádi Fifinka, Myšpulín, Piňda a Bobík. Povedou Vás číselnou cestou počítáním do tisíce, násobením a nezapomenou na geometrii.

V předmětech člověk a svět, hudební výchově a výtvarném tvoření se dozvíme hodně nového a zajímavého. Doufám, že se těšíte na plavecký výcvik!

Naše práce:

Přehled chystaných akcí:

(průběžně upravován)

• Vzhledem k současné nejisté situaci zatím plánujeme omezený počet mimoškolních akcí.
  • I tento rok se budeme s dětmi pravidelně věnovat Etické výchově v plánovaných blocích.
  • V prvním pololetí v pátek máme naplánovaný povinný plavecký výcvik v plaveckém bazénu Podolí.

květen – blok Etické výchovy

10. – 17. 6. škola v přírodě Nová Paka