4.B 2022/2023

Školní akce

Ve čtvrtek 3. listopadu naši třídu navštívila s preventivním programem o šikaně policistka od Policie ČR. Děti shlédly video na motivy skutečného příběhu a potom o problematice proběhla diskuze. Díky návaznosti na předchozí preventivní program došlo k hlubšímu uvědomění. 

V pondělí 31. října jsme naše školní patro proměnili v halloweenskou školu. Děti nápad podpořily velmi povedenými a nápaditými maskami. Nechyběly ani halloweenské aktivity a úkoly. 

V pondělí 17. října naši třídu navštívily tři herečky ze Spolku 2012, které ve třídě zinscenovali tři scénky na téma šikana. O šikaně jsme dále diskutovali s dětmi. Děti se dozvěděli nejen to, jak šikana vypadá, ale také to, jak se proti ní bránit a koho oslovit s prosbou o pomoc a radu.

V pátek 23. září jsme v Modřanském biografu zhlédli dokumentární film Planeta Praha, který vypráví o životě zvířat a hmyzu na území Prahy. Dokument nám přiblížil, jak se dokázala zvířata a hmyz přizpůsobit životu ve městě a jaké nástrahy je v lidském světe čekají. Dokonce bylo v dokumentu ukázáno několik příkladů evoluce. V hlavních rolích byli např. mufloni z Krčské nemocnice, plch velký bydlící na Petříně nebo slípka zelenonohá. 

V úterý 20. září proběh edukativní workshop na téma Fake News a zdroje informací. S žáky pracovaly dvě lektorky. Věnovali jsme se rozlišování pravdivého, lživého sdělení od názoru. Mluvili jsme o důvěryhodnosti zdrojů informací a ověřovali jsme pravdivost tvrzení. Seznámili jsme se s druhy médií a jejich důvěryhodností. Děti si měly odnést zejména to, že si získané informace musíme ověřovat a nemůžeme věřit všemu.

Odkaz na Instagram.


Z loňského školního roku:

Rozvrh hodin                      Fotogalerie 

Komentáře nejsou povoleny.