4.B 2022/2023

Školní akce

V úterý 21. února nám do hodiny přišel trenér veslování Adam Kapa. Děti si na trenažeru mohly vyzkoušet, co tento sport obnáší a dostaly nabídku přijít si veslování vyzkoušet do Veslařského klubu Hamr Praha. Tréninky dětí probíhají po domluvě s trenérem 3x až 5x týdně. Cena na měsíc je 500,-. Součástí tréninků je posílení celého těla a kondiční tréninky. http://www.veslarihamr.cz

Při druhém kole voleb nového prezidenta České republiky, tedy 27. ledna, jsme mohli zůstat ve škole a proto jsme se přesunuli do učebny výtvarné výchovy, kde jsme pracovali na deskách k projektu „Naši živočichové“, kterému se v únoru věnujeme. Každý žák si vybral jednoho živočicha a odprezentuje nám ho formou referátu. 

Ve středu 25. ledna do naší třídy přišla nevidomá paní, která nám vyprávěla o životě se zrakovým postižením. Měla s sebou také vodícího psa – slečnu Lunu, která poslouchala na slovo. Seznámila nás nejen s chováním vůči nevidomým, ale také jsme si přes brýle mohli vyzkoušet některá zraková znevýhodnění. Program se jmenoval „Šifra mistra Brailla“.

V pondělí 23. ledna jsem vás velmi ráda viděla na vernisáži žákovských prací za první pololetí školního roku. Na fotky se můžete podívat zde: 
https://photos.app.goo.gl/X9uwkraWWHBq3CXX8.

V pátek 13. ledna jsme z důvodu voleb museli vyklidit naši třídu a tak jsme společně se 4. A, 5. A a 5. B vyrazili na vlastivědnou vycházku s úkoly. Vystoupili jsme na Pohořelci a přes Hradčanské náměstí a schody jsme došli až na Karlovy Lázně. Vyšlo nám počasí a program děti velice bavil. 

V úterý 10. ledna proběhl Tříkrálový koncert v kostele, který sousedí s naší školou. Zpěvákům se koncert velice povedl a atmosféra byla skvělá. Zároveň proběhla i Tříkrálová sbírka, výtěžek půjde na obědy některého z našich žáků, který má těžkou životní situaci. 

Poslední týden před vánočními prázdninami byl již v odpočinkovějším duchu. Ve středu 21. prosince jsme se 4. A promítali pohádku Klaus a ve čtvrtek 22. prosince jsme měli třídní besídku – vánoční snídani, tajného Ježíška a zahráli jsme si deskové hry.

Ve čtvrtek 15. prosince jsme s druhým stupněm byli bruslit na stadionu HASA. Některé děti bruslily prvně a jsem ráda, že je to bavilo. 

V pondělí 5. prosince naši třídu navštívil Mikuláš s čerty a anděly. Děti jim zazpívaly písničku z pohádky, kterou trénovaly na hodinách hudební výchovy „Buchet je spousta„. 

Ve středu 21. listopadu proběhla ve třídě přednáška Nekuřátka, která má za úkol děti seznámit s negativními dopady kouření nejen na lidský organismus. Průvodcem všemi situacemi je kuře. 

https://www.nekuratka.cz/

V úterý 15. listopadu proběhla čtenářská dílna na téma Jak se dělá kniha od nakladatelství 2veverky. Děti si v rámci workshopu svázaly japonskou vazbou vlastní sešit, který mohly vyplnit vlastním příběhem. Hotové knížky mi postupně nosí ukázat. Během teoretické části přednášky se děti seznámily s fázemi vzniku knihy a jednotlivými profesemi, které na knize spolupracují. 

 https://www.2veverky.cz/

Ve čtvrtek 3. listopadu naši třídu navštívila s preventivním programem o šikaně policistka od Policie ČR. Děti shlédly video na motivy skutečného příběhu a potom o problematice proběhla diskuze. Díky návaznosti na předchozí preventivní program došlo k hlubšímu uvědomění. 

V pondělí 31. října jsme naše školní patro proměnili v halloweenskou školu. Děti nápad podpořily velmi povedenými a nápaditými maskami. Nechyběly ani halloweenské aktivity a úkoly. 

V pondělí 17. října naši třídu navštívily tři herečky ze Spolku 2012, které ve třídě zinscenovali tři scénky na téma šikana. O šikaně jsme dále diskutovali s dětmi. Děti se dozvěděli nejen to, jak šikana vypadá, ale také to, jak se proti ní bránit a koho oslovit s prosbou o pomoc a radu.

V pátek 23. září jsme v Modřanském biografu zhlédli dokumentární film Planeta Praha, který vypráví o životě zvířat a hmyzu na území Prahy. Dokument nám přiblížil, jak se dokázala zvířata a hmyz přizpůsobit životu ve městě a jaké nástrahy je v lidském světe čekají. Dokonce bylo v dokumentu ukázáno několik příkladů evoluce. V hlavních rolích byli např. mufloni z Krčské nemocnice, plch velký bydlící na Petříně nebo slípka zelenonohá. 

V úterý 20. září proběh edukativní workshop na téma Fake News a zdroje informací. S žáky pracovaly dvě lektorky. Věnovali jsme se rozlišování pravdivého, lživého sdělení od názoru. Mluvili jsme o důvěryhodnosti zdrojů informací a ověřovali jsme pravdivost tvrzení. Seznámili jsme se s druhy médií a jejich důvěryhodností. Děti si měly odnést zejména to, že si získané informace musíme ověřovat a nemůžeme věřit všemu.

Odkaz na Instagram.


Z loňského školního roku:

Rozvrh hodin                      Fotogalerie 

Komentáře nejsou povoleny.