Vítejte na stránkách 6.B

Milí žáci, milí rodiče,

další naše společné čtvrtletí uteklo jako voda a máme za sebou spoustu akcí a zážitků.

V prosinci jsme společně oslavili Vánoce.

Nový rok jsme o hodině francouzštiny oslavili tradičním krájením tříkrálového koláče.

V lednu jsme se potýkali s distanční výukou, která se ze dne na den měnila v prezenční a zase zpět na distanční. Do toho jsme uzavírali známky, abychom měli co nejhezčí vysvědčení. Bylo to velmi náročné období pro nás všechny, které jsme zakončili opět bruslením na Hase, kde jsme si rozdali pololetní vysvědčení. Následovaly pololetní  a jarní prázdniny, kdy jsme si stihli trochu odpočinout.

V březnu jsme ve naší třídě přivítali nového žáka Artema z Ukrajiny. Všichni se mu od začátku snažili být co nejvíce nápomocní a Artem se, zdá se, dokázal rychle začlenit do kolektivu. V dubnu k nám přišla další ukrajinská žákyně Viktorka. Doufáme, že se jí u nás bude líbit.

Co se týče akcí, stihli jsme toho docela hodně. V březnu jsme byli na projekci v rámci filmového festivalu Jeden svět. Měli jsme pak rozchod a hezkou procházkou jsme se vraceli do školy.

V dubnu jsme vyrazili do Modřanského biografu na dokumentární projekci o Číně. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o této krásné a tajemstvím opředené zemi.

Před Velikonocemi jsme ještě stihli zavítat do divadla Gong na představení o Julesovi Vernovi.

Občas se lehce potýkáme s nepořádkem v naší třídě a následným úklidem. Musíme si na to dávat pozor.

A co nás čeká dál?

V květnu oslavíme výročí založení Sokola projektovým dnem. Budeme připravovat program pro děti z prvního stupně a čeká nás také výběh na Dobešku a projekce filmu Zátopek.

Týden na to se část z nás podívá do Berlína.

17.-24.6. pojedeme na školu v přírodě na Sopku.

V červnu snad vyrazíme ještě na piknik, nebo zmrzlinu.

Uteče to jako voda a za chvíli budeme sedmáci 🙂

Krásné Velikonoce!

AH

Milí všichni,

máme za sebou první společné čtvrtletí tohoto školního roku.

Poznali jsme se s novými učiteli a už máme za sebou spoustu věcí a akcí.

V říjnu jsme byli na adaptačním kurzu a zažili jsme karanténu. Byli jsme také na cestopisném pořadu o Madagaskaru.

V listopadu jsme přespali ve škole, kde jsme promítali fotky z adaptačního kurzu a dostali různá ocenění. Večer byl moc fajn.

Také jsme byli bruslit a šli jsme do kina na film Valerian a město tisíce planet. Popcorn byl super 🙂

A než se nadějeme budou Vánoce! Uděláme si třídní besídku a oslavíme advent.

A co nás čeká dál?

3.12. možná přijde Mikuláš 🙂

8.12 půjdeme do divadla GONG

20.12. půjdeme opět bruslit

a pak se uvidí 🙂

Mějte klidný advent.

AH

Vážení rodiče,

uplynulé dva dny jsme se s dětmi zabývali převážně třídnickými pracemi. Probírali jsme školní řád, určovali různá pravidla, bavili jsme se, seznamovali, zvykali si na naší novou třídu, vzájemně jsme se oťukávali a tento přípravný týden jsme zakončili zmrzkou ze Zmrzlinárny.

Připomínám několik důležitých informací týkajících se letošního školního roku.

Na obědy do ZŠ Jeremenkova budou moci děti chodit od pondělí 6.9. Přihlašování a stejně tak i odhlašování obědů je možné prostřednictvím objednávkového systému naší školní jídelny. V pondělí s nimi půjdou paní učitelky Redčenková a Horová jako doprovod, aby děti trefily.

Adaptační kurz pro šesté třídy se uskuteční v termínu od 4. do 7. října. Informace o platbě se včas dozvíte. Kdo ještě neodevzdal přihlášku, prosím nejpozději v pondělí.

Třídní schůzky se uskuteční 15.9.20201 od 18.00, budu se na vás těšit ve kmenové třídě 6.B ve druhém patře.

Ředitelské volno připadá na 27.9. a 25.-26.10.20201.

Budu vybírat částku 100 kč do třídního fondu na různé třídnické výdaje. Dětem jsem tuto informaci ještě neříkala, v pondělí oznámím.

Přeji všem krásný víkend!

A. Hořejší

Vážení rodiče, milé děti,

prázdniny se pomalu chýlí ke konci a ve středu 1.9. opět zasedneme do školních  lavic. Pevně věřím, že přechod na druhý stupeň zvládneme hladce a  budeme si nápomocni.

Zde si, prosím, přečtěte důležité informace týkající se zahájení školního roku:

Školní rok 2021/2022 zahájíme společně 1. 9. 2021 v 8:00 v naší kmenové učebně 6.B ve druhém patře (je to zároveň i učebna školní družiny) a skončíme v 8:45.

2. 9. a 3. 9. začínáme v 8:00 a končíme v 11:40. Čekají nás třídnické práce a zvykání si na druhý stupeň.

1. 9. (dále také 6. 9. a 9. 9.) proběhne testování samotesty na Covid-19. Je možnost donést potvrzení o prodělaném onemocnění (max. 180 dnů), dokončeném očkování (14 dnů po druhé dávce), nebo potvrzení o testu z certifikovaného pracoviště (PCR platí 14 dnů, antigenní 7 dnů).

Ve společných prostorách školy je nutné nosit roušky.

Od 30. 8. bude probíhat rekonstrukce školní jídelny (plánovaný termín dokončení – konec roku 2021). Žáci se mohou chodit samostatně stravovat do ZŠ Jeremenkova mezi 14:00 a 14:30 (obědy je možné objednat v našem školním systému, tak, jak tomu bylo během běžného provozu školní jídelny).

Moc se na vás těším a jsem si jistá, že spolu budeme vše krásně zvládat.

Kdybyste měli jakékoliv dotazy, nebo nejasnosti, neváhejte mě kontaktovat prostřednictvím mailové adresy (anna.horejsi@zsskolni.cz), nebo systému Bakaláři.

Přeji nám všem úspěšný návrat do školních lavic a nezapomeňte ve středu vykročit pravou nohou!

Anna Hořejší