Přišlo k nám jaro !

Vážení rodiče a milé děti!

Vítejte v novém školním roce 2021 / 2022!

Protože jste už zkušení školáčci, budeme mít o 2 hodiny v rozvrhu více, a to ve středu a v pátek, tedy do 12:35.

Ve 2. pololetí máme na pátek plánované plavání.

Předmět Člověk a Svět vyučuje paní učitelka Jaroslava Kočířová, naše nová párová učitelka.

Jednu skupinu žáků na Aj bude učit pan učitel Mgr. Ondřej Háječek.

Červen

Vážení a milí rodiče,

máme před sebou poslední měsíc školního roku a s ním i poslední akce.

Ve středu 1. června je MDD. Nebude proto běžná výuka. Budeme mít mimořádně zkrácené vyučování do 11:40. (Navazuje družina.) S dětmi zhlédneme film Nekonečný příběh, který bude i tématem celotáborové hry na škole v přírodě. Pak budeme hrát hry ve třídě či venku (podle počasí a počtu dětí v ten den – bude ještě upřesněno v Bakalářích.)

Ve středu 8. června se budeme FOTOGRAFOVAT jako třídní kolektiv.  (Cena fotografie je 60 Kč. Podrobnosti k placení budou v Bakalářích.)

Pátek 10. 6 – pátek 17. 6. je škola v přírodě ve Zlámaninách u Nové Paky.

V pondělí 27. 6. budeme mít poslední výukový program v tomto školním roce na téma dravci a sovy – akce bude na školním hřišti a uvidíme mnoho živých ptáků. (Cena je 50 Kč. Podrobnosti o placení budou v Bakalářích.)

V úterý 28. 6. se po covidové pauze bude konat tradiční akce Grilování za školou (na školním hřišti za hlavní budovou). Začíná v 15:00. Všichni rodiče, děti i přátelé školy jsou srdečně zváni. Nebude chybět živá hudba, občerstvení a také několik malých vystoupení dětí i učitelů. Můžete dorazit kdykoli po 15. hodině, akce potrvá do večera.

Ve čtvrtek 30. 6. – poslední školní hodina, kdy děti dostanou vysvědčení. Doporučuji zelené desky. Končíme tedy v  8:45. (Navazuje družina.)

Poslední informace před odjezdem na ŠvP budou v Bakalářích.

Přeji hezké dny,

Jana Kočová

Projekt 90 let od založení ZOO Praha

Skoro od začátku listopadu se věnujeme projektu 90 let od založení ZOO Praha. Děti vytvořily krásné obrázky, dekorace a i referáty k tématu Afrika – nám svěřenému světadílu. Naučili jsme se i písničky, shlédli jsme naučné krátké filmy o životě na afrických savanách a na pouštích Sahara a Kalahari. Naše práce si přijdou prohlédnout žáci 4. – 9. ročníků.

Školní jídelna

Na stránkách školy jsou informace o rekonstrukci školní jídelny. Naše třída bude jezdit s vychovateli na ZŠ Jílovská v rozmezí 12 : 00 – 14 . 00. hod.  Vyzvedávání dětí bude možné hned po vyučování nebo ve 14:00 hodin. Pokud půjde dítě samostatně, bude možné po návratu z oběda.

Akce školy

Vzhledem k současné  situaci neplánujeme v dohledné době žádné akce. Výuka bude probíhat normálně dle rozvrhu. Ve třídě není třeba zakrývat ústa a nos ochrannými prostředky, ale ve společných prostorách  (chodby, šatny, WC…) ANO. Proto je nutné, aby děti měly vždy s sebou chirurgickou roušku/respirátor/nanoroušku.

Přeji Vám příjemný start do nového školního roku 2021 / 2022 !

Mgr. Jana Kočová

Dny volna, státních svátků a prázdnin ve školním roce 2021 / 22

Hlavní prázdniny -> 1. července – 31. srpna 2022

Učebnice a pomůcky:

Co mám mít každý den v aktovce?

• penál
  • desky s notýskem ( zelené desky z loňska, notýsek děti dostanou)
  • pomůcky na hodiny dle rozvrhu (sešity dostanou ve třídě)
  • svačinu
  • pití

Co mám mít v penále?

• pero 2x
  • obyčejnou tužku 2x
  • pastelky
  • nůžky
  • ořezávátko
  • gumu
  • černou fixu – děti dostanou ve škole

Co má mít výtvarný kufřík uvnitř sebe?

• vodové barvy,
  • kelímek na vodu, hadřík
  • tričko/košile/zástěra
  • voskovky