Krásný advent přeje 2.B.

Vážení rodiče a milé děti!

Vítejte v novém školním roce 2021 / 2022!

Protože jste už zkušení školáčci, budeme mít o 2 hodiny v rozvrhu více, a to ve středu a v pátek, tedy do 12:35.

Ve 2. pololetí máme na pátek plánované plavání.

Předmět Člověk a Svět vyučuje paní učitelka Jaroslava Kočířová, naše nová párová učitelka.

Jednu skupinu žáků na Aj bude učit pan učitel Mgr. Ondřej Háječek.

Projekt 90 let od založení ZOO Praha

Skoro od začátku listopadu se věnujeme projektu 90 let od založení ZOO Praha. Děti vytvořily krásné obrázky, dekorace a i referáty k tématu Afrika – nám svěřenému světadílu. Naučili jsme se i písničky, shlédli jsme naučné krátké filmy o životě na afrických savanách a na pouštích Sahara a Kalahari. Naše práce si přijdou prohlédnout žáci 4. – 9. ročníků.

Prosinec

V pondělí 29. 11. jsme ve třídě slavnostně zahájili adventní období.. Vytváříme si náš adventní rituál: Každý den zapalujeme svíčku na věnci, jednu vánoční lampičku na daný den ( dětem se moc povedly), zazpíváme se jednu či dvě koledy a vylosujeme šťastlivce, který vyloví z vánoční loterie jeden úkol pro třídu a pro sebe malou sladkost. Snažíme se k sobě chovat hezky, pomáhat si a užívat si toto krásné období co nejlépe.

3. 12. budeme očekávat, zda nás navštíví Mikuláš s anděly nebo jen čerti. Připravili jsme si hezké mikulášské krabičky.

6. 12. – návštěva divadla Bravo – Ovečka Betlémská

Do školy půjdeme v tomto roce naposledy ve středu 22. prosince – ten den bude vyučování zkráceno do 11:40. Nebude běžná výuka, budeme mít třídní vánoční program (zpěv, povídání, ochutnávka cukroví, vánoční zvyky).

Školní jídelna

Na stránkách školy jsou informace o rekonstrukci školní jídelny. Naše třída bude jezdit s vychovateli na ZŠ Jílovská v rozmezí 12 : 00 – 14 . 00. hod.  Vyzvedávání dětí bude možné hned po vyučování nebo ve 14:00 hodin. Pokud půjde dítě samostatně, bude možné po návratu z oběda.

Akce školy

Vzhledem k současné  situaci neplánujeme v dohledné době žádné akce. Výuka bude probíhat normálně dle rozvrhu. Ve třídě není třeba zakrývat ústa a nos ochrannými prostředky, ale ve společných prostorách  (chodby, šatny, WC…) ANO. Proto je nutné, aby děti měly vždy s sebou chirurgickou roušku/respirátor/nanoroušku.

Přeji Vám příjemný start do nového školního roku 2021 / 2022 !

Mgr. Jana Kočová

Dny volna, státních svátků a prázdnin ve školním roce 2021 / 22

Vánoční prázdniny –> 23. prosince 2021 – 2. ledna 2022

Pololetní prázdniny –> pátek 4. února 2022 (vysvědčení za 1. pololetí –> 31. ledna 2022)

Jarní prázdniny (Praha 1 – Praha 5) –> 7. března – 13. března 2022

Velikonoční prázdniny a státní svátky –> 14- dubna – 18. dubna 2022

Svátek práce 1. květen a Den osvobození 8. květen 2022 připadají na neděli.

Hlavní prázdniny -> 1. července – 31. srpna 2022

Učebnice a pomůcky:

Co mám mít každý den v aktovce?

• penál
  • desky s notýskem ( zelené desky z loňska, notýsek děti dostanou)
  • pomůcky na hodiny dle rozvrhu (sešity dostanou ve třídě)
  • svačinu
  • pití

Co mám mít v penále?

• pero 2x
  • obyčejnou tužku 2x
  • pastelky
  • nůžky
  • ořezávátko
  • gumu
  • černou fixu – děti dostanou ve škole

Co má mít výtvarný kufřík uvnitř sebe?

• vodové barvy,
  • kelímek na vodu, hadřík
  • tričko/košile/zástěra
  • voskovky