1.C 2021/22

Vítejte v 1. C

∴ kontakt na třídní učitelku: barbora.svobodova@zsskolni.cz

∴ Stránky budou aktualizovány průběžně po celý školní rok.

Milí rodiče a milí žáci,

zopakovali jsme slabiky začínající písmeny L, S, P. V písance píšeme psací S a slabiky SI, SÍ, SE, SÉ, SU, SŮ, SA, SÁ. V Matýskově matematice procvičujeme dopočítávání do 5 a poznáme číslici 6, kterou umíme už i napsat. V Oskarově prvouce si vyprávíme o zimním čase a Mikulášovi.

Přeji Vám pohodový a odpočinkový víkend.

Vaše

paní učitelka

Barbora Svobodová

Postup pro přihlášení do Google-učebny:

– Otevřete si Google stránky (google.com).
    – Klikněte vpravo nahoře na modrý obdélník Přihlásit se (nikoliv Založit !!!).
    – Do přihlašovací tabulky vyplňte adresu školního emailu Vašeho dítěte ve formátu:
      xjmeno.prijmeni@student.zsskolni.cz  (bez háčků a čárek) …např. xjosef.novak@student.zsskolni.cz
    – Zadejte heslo: skola123 (to si později změňte a zapište).
    – Objeví se e-mail dítěte.
    – Zde uvidíte pozvánku ode mne z Učebny …. Barbora Svobodová (Učebna)
    – Klikněte na pozvánku a jste tam.

Upozornění

V pondělí 6. 12. na Mikuláše navštívíme Branické divadlo. Představení začíná od 9:00. V 8:00 se budeme testovat.

Pokračujte v pravidelném čtení každý den aspoň 10 minut. Projděte příběhy ve Slabikáři, která jsme s žáky pročetli.

Od října začínají oficiálně školní kroužky.

Žáci přicházejí do školy nejpozději 7:50, aby měli čas se připravit a popovídat si s kamarády. Od 7:40 je otevřena budova školy.

Obědy

Probíhá rekonstrukce školní jídelny (viz informace na úvodní stránce webu školy).

Od 6. 9. 2021 se žáci budou stravovat na ZŠ Jílovská.

Na obědy dojíždějí se svým vychovatelem Danielem Kotrlou po vyučování.

Další informace naleznete na stránkách školní jídelny (zsskolni.cz – školní jídelna).

Covid

Ve společných prostorách je nutná ochrana úst a nosu (u rodičů při schůzce i ve třídě) – respirátor, nanorouška, u dětí též chirurgická rouška. Žáci mají roušky nasazené do té doby, než se otestují.

Testování žáků proběhne každé pondělí