2.C 2022/23

Vítejte v 2. C

Madzejka: Déšť
    http://www.madzejka.cz/2018/01/dest.html [30.09.2022]

∴ kontakt na třídní učitelku: barbora.svobodova@zsskolni.cz

∴ Stránky budou aktualizovány průběžně po celý školní rok.

Milí rodiče a milé děti,

přeji Vám  dobrou náladu i za deštivého počasí. Každý den společně procvičujte abecedu a počítání do 20.

Co jsme se vlastně naučili:

• Český jazyk se skřítkem Kvítkem – každý den trénujeme psaní psacím písmem a písemné odpovídání na otázky; procvičujeme abecedu a řadíme podle ní slova (i se stejnými počátečními písmeny); čteme si básničky a hádanky a hledáme odpovědi na otázky přímo v textu;
    • Matýskova matematika – spočítáme přes desítku 9+, 11- pomocí rozkladu;  řešíme slovní úlohy a čteme informace z grafu; pracujeme s pravítkem; seznámili jsme se s jednotkou délky (m);
    • Oskarova prvouka – povídáme si o podzimu; rozlišujeme listnaté a jehličnaté stromy; pracujeme ve skupinách;
    • Anglický jazyk – opakujeme slovíčka z 1. třídy (zvířata, abecedu);
    • Tělesná výchova – cvičíme na lavičkách; dodržujeme pravidla;
    • Výtvarná výchova – vybarvujeme pomocí vodovek a voskovek; zvládáme stříhat rovné čáry; tvoříme vlastní jednoduchou knihu;
    • Hudební výchova – naučili jsme se notu D, zapisujeme noty do notové osnovy.

S přáním krásných dnů
    paní učitelka Bára​

Zaplacení pomůcek do 31. 10. 2022

• Částka za pomůcky zveřejněna v Bakalářích.
    • Variabilní symbol žáka a účet školy naleznete na nástěnce třídy v Bakalářích.

Informace z třídních schůzek

• Částka za pomůcky zveřejněna v Bakalářích.
    • Pošlete, prosím, kapesníky a papírové utěrky po dětech.
    • Domácí úkoly zapisují žáci do notýsku i domečkem do pracovního sešitu.
    • Do 18. října žáci přečtou knížku podle svého výběru. 19. října společně napíšeme první zápis do Čtenářského deníku. (Doporučuji nakladatelství Albatros řada: První nebo Druhé čtení; nakladatelství Fragment: Čteme spolu.)
    • Přihlašování na školní kroužky pořádané školou přinesou žáci mně osobně nebo je pošlete na můj pracovní mail do 30. 9. 2022. (Přihlášky na hlavní stránce školy v levém sloupci.)
    • Od 2. pololetí každý pátek 3 vyučovací hodiny budeme chodit plavat do bazénu Podolí. Plavecký výcvik je součástí tělesné výchovy a je bezplatný. (Děvčata musí mít koupací čepice, chlapci klasické plavky.)

Pomůcky na každý den

• penál
      • pero (+ 1 náhradní nebo náplň);
      • guma;
      • ořezávátko;
      • pastelky (obdrželi nové);
      • tužka (trojhranná nová);
    • notýsek na úkoly (dostali nové);
    • KONTROLUJEME ROZVRH KAŽDÝ DEN!

Obědy

Stravování ve školní jídelně na BUDOVĚ 1.

Odhlášení oběda den předem. Přihlášení na oběd aspoň dva dny dopředu.

Veškerou agendu, dotazy, přihlášení a odhlášení řešte s paní hospodářkou Monikou Rudolfovou.

Na obědy chodí do Budovy 1 se svým vychovatelem Danielem Kotrlou po vyučování.

Další informace naleznete na stránkách školní jídelny (zsskolni.cz – školní jídelna).