Rozcestník

Aktuality

Od 16. 2. začíná naší třídě kurz plavání na plaveckém stadionu v Podolí. Plavání je povinné podle školního vzdělávacího programu. Osvobození z kurzu musí omluvit lékař, z jednotlivých hodin rodič. Bude probíhat vždy v pátek. Budeme se učit 2 hodiny, pak jdeme plavat, vracíme se na poslední hodinu. Žáci, kteří nebudou ze zdravotních důvodů plavat, se budou učit ve 3. B . Děti si budou v pátek nosit učení podle rozvrhu a batůžek, ve kterém budou v igelitové tašce plavky, mýdlo, koupací čepice (není nutná v případě velmi krátkých vlasů), ručník, hřeben. Na cestu budou teple oblečené a budou mít vždy teplou čepici (!!!) – ne kšiltovku. Děti nechají doma hodinky, řetízky, náušnice, prstýnky a sponky.
Kurz je veden velmi zkušenými lektorkami zábavnou formou, u našich žáků je velice oblíbený.

Ve třetí třídě máme spoustu zajímavého a také obtížného učiva. V českém jazyce nás trápí vyjmenovaná slova. V matematice budeme kromě násobilky také dělit se zbytkem nebo písemně sčítat a odčítat. V předmětu člověk a svět se například poprvé seznámíme s horninami a nerosty a vypravíme se také do vesmíru. Malujeme, zpíváme, cvičíme a tančíme, což nám činí největší radost.

Kromě toho se účastníme řady krásných projektů, z nichž největší je k výročí Josefa Lady.

Hurá do práce   😆

Výsledek obrázku pro Josef Lada

Seznam pomůcek do 3. třídy

Penál: 2 pera, 2 tužky, guma, malé pravítko 20cm, pastelky (základní barvy) – ne fixy

Krabice: noviny, zástěra (triko, košile), hadr, kelímek na vodu od ramy, nůžky

Textilní taška: cvičky, triko, kraťasy (legíny, šortky)

Další: obaly na sešity a učebnice (povinné)

Dobrovolné: papírové kapesníky, papírové utěrky, 1 balení kancelářského papíru

Ostatní pomůcky děti dostaly.