Rozcestník

Aktuality

V naší třídě probíhá kurz plavání na plaveckém stadionu v Podolí. Koná se vždy v pátek. Učíme se 2 hodiny, pak jdeme plavat, vracíme se na poslední hodinu. Žáci, kteří nebudou ze zdravotních důvodů plavat, se budou učit ve 3. B . Děti si v pátek nosí učení podle rozvrhu a batůžek, ve kterém jsou v igelitové tašce plavky, mýdlo, koupací čepice (není nutná v případě velmi krátkých vlasů), ručník, hřeben. Děti nechají doma hodinky, řetízky, náušnice, prstýnky a sponky.
Kurz je veden velmi zkušenými lektorkami zábavnou formou a je velice oblíbený.

Ve třetí třídě máme také spoustu zajímavého a obtížného učiva. V českém jazyce nás trápí slovní druhy, mluvnické kategorie podstatných jmen a sloves a skladba věty. V matematice kromě malé i velké násobilky také dělíme se zbytkem nebo písemně sčítáme a odčítáme. V předmětu člověk a svět právě poznáváme rostliny, živočichy a přírodní společenství.. Malujeme, zpíváme, cvičíme a tančíme, což nám činí největší radost.

Kromě toho se účastníme řady krásných projektů, z nichž největší byl k výročí Josefa Lady.  Nyní  se zúčastňujeme projektu Bezpečné cesty do školy a Lepší místo.

Hurá do práce   😆

Výsledek obrázku pro Josef Lada

Seznam pomůcek do 3. třídy

Penál: 2 pera, 2 tužky, guma, malé pravítko 20cm, pastelky (základní barvy) – ne fixy

Krabice: noviny, zástěra (triko, košile), hadr, kelímek na vodu od ramy, nůžky

Textilní taška: cvičky, triko, kraťasy (legíny, šortky)

Další: obaly na sešity a učebnice (povinné)

Dobrovolné: papírové kapesníky, papírové utěrky, 1 balení kancelářského papíru

Ostatní pomůcky děti dostaly.